Na naszym profilu na Facebooku jest Was już ponad 1500 – z tej okazji postanowiliśmy zrobić listę 15 faktów o portalu poroniłam.pl, abyście mogli lepiej nas poznać. Dziękujemy, że jesteście z nami! Mamy też nadzieję, że nasz serwis to miejsce, w którym możecie znaleźć pomoc, wsparcie i wszystkie niezbędne po poronieniu informacje.
1. Działamy już od 2015 roku.
Na początku nasza strona wyglądała tak:
2. Miesięcznie naszą stronę odwiedza ponad 25 tysięcy Czytelników.
Szukacie u nas przede wszystkim informacji na temat badań i praw po poronieniu. Cieszymy się, że mamy szansę dotrzeć do coraz większej liczby osób, które potrzebują pomocy i wsparcia po stracie.
2. Nasz profil na Facebooku lubi ponad 1500 osób.
Jeśli nie należysz jeszcze do tego grona, możesz nas polubić >>> facebook.com/poronilam
3. Nasza grupa na Facebooku ma już ponad 700 członków.
To miejsce, w którym możesz podzielić się swoim doświadczeniem, znaleźć wsparcie innych rodziców oraz zadać nurtujące Cię pytania. Możesz dołączyć >>> Po poronieniu – badania, ciąża, prawa i wsparcie
4. Opublikowaliśmy ponad 250 artykułów na stronie.
Wciąż staramy się rozbudowywać bazę naszych tematów i dążymy do stworzenia kompletnego kompendium dla osób, które potrzebują pomocy po poronieniu.
5. Wydrukowaliśmy i przekazaliśmy dalej już ponad 100 tysięcy sztuk naszej ulotki.
Przekazujemy ją nie tylko Wam, ale wysyłamy również do szpitali, położnych i pielęgniarek oraz na różnego rodzaju wydarzenia. Chcemy w ten sposób sprawić, by coraz większa liczba osób poznała prawa przysługujące rodzicom po poronieniu i by ten temat przestał być tematem tabu. Ulotka >>>
6. Nasza ulotka została dołączona do bardzo ważnego dokumentu.
Chodzi o Niekorzystne zakończenie ciąży – Rekomendacje postępowania z pacjentkami dla personelu medycznego oddziałów położniczo-ginekologicznych województwa lubelskiego.
Zobacz więcej: Jak traktować kobiety po poronieniu? Wydano nowe rekomendacje dla szpitali
7. Nasza ulotka już od 2016 roku jest dostępna na konferencjach Fundacji Rodzić po Ludzku.
To konferencje organizowane przede wszystkim dla położnych i personelu medycznego oraz wszystkich osób, które na co dzień mają kontakt z rodzicami (również tymi po stracie).
8. Stworzyliśmy listę Grobów Dzieci Utraconych, która ma już ponad 50 pozycji.
Dziękujemy, że pomagacie nam w jej tworzeniu! Lista >>> Grób Dziecka Utraconego
9. Współpracujemy z fundacjami, portalami i ekspertami.
Dzięki którym możecie znaleźć jeszcze więcej informacji, wsparcia i pomocy. We współpracy z naszymi partnerami powstały też ciekawe artykuły i wywiady. Poczytaj >>> Artykuły ekspertów
10. Możecie kontaktować się z nami telefonicznie, mailowo i na Facebooku.
Jesteśmy po to, by Wam pomóc!
11. Możecie dzielić się z nami swoimi historiami.
Wiemy, że dla wielu z Was podzielenie się swoim doświadczeniem jest bardzo ważne i pomaga pozbyć się negatywnych emocji. Opublikowane historie pozwalają też dodać otuchy innym rodzicom w podobnej sytuacji. Jedna z Czytelniczek stworzyła nawet historię… w formie pięknego wiersza!
12. Stworzyliśmy 3 poradniki, które możecie bezpłatnie pobrać z naszej strony.
Ich tematyka to prawa, badania, wsparcie i pomoc po poronieniu. Pobierz >>> Poradniki
13. Wzięliśmy udział w reportażu Polsat News.
Reportaż na temat pochówku Dzieci Nienarodzonych i praw, jakie przysługują rodzicom po stracie dziecka pojawił się 2 listopada 2017 roku w programie „Więcej wydarzeń”.
14. Każdego dnia otrzymujemy od Was bardzo miłe podziękowania.
Z całego serca polecam stronę poroniłam.pl Ciepłe Panie które odpowiedziały na każde pytanie jakie zadałam to bardzo potrzebne w tak bardzo trudnym dla nas kobiet okresie. Mam nadzieje ze dzięki Wam wszyscy będą wiedzieć co nam przysługuje a o czym nie zawsze zostajemy poinformowane. Super ze jesteście, każda kobieta która straciła swojego ANIOŁKA powinna odwiedzić poroniłam.pl ja osobiście polecam i bardzo, bardzo dziękuje 🙂 – Ewa S.
Takie słowa i pozytywny odbiór dodatkowo nas motywują!
15. Czasami tworzymy artykuły gościnne na inne strony.
Chcemy, żeby informacje o prawach i badaniach po poronieniu (i nie tylko) dotarły do jeszcze większej liczby osób! Ostatnio stworzyliśmy m.in. artykuł dla Mama Prawniczka. Poczytaj >>>