Poronieniem kończy się nawet połowa ciąż, a przyczyny tego zjawiska nie zawsze są znane. Badania DNA po poronieniu pozwalają na poznanie przyczyny poronienia, dzięki czemu można poznać ryzyko podczas kolejnych ciąż, a także sprawdzić, czy utrata ciąży nie miała związku z wadliwymi genami. Takie badania warto wykonać po każdym poronieniu.
Czym są badania DNA po poronieniu?
Co zalicza się do badań DNA po poronieniu?
Czy genetyczne badania po poronieniu pozwolą kobiecie odzyskać spokój?
Gdzie najszybciej wykonać badania DNA po poronieniu?
Czym są badania DNA po poronieniu?
Genetyczne badania po poronieniu dają odpowiedź na wiele pytań, które nurtują parę. Ciąża nie zawsze kończy się szczęśliwym rozwiązaniem, a poronienie jest traumatycznym wydarzeniem. Badania genetyczne badają próbkę DNA zawierającą materiał genetyczny płodu, dzięki czemu można określić, czy przyczyny utraty ciąży były związane z wadami genetycznymi.
Co zalicza się do badań DNA po poronieniu?
Laboratoria zapewniają szeroki zakres badania DNA po poronieniu – najpopularniejsze metody badań dotyczą analizy metodą mikromacierzy, badanie aneuploidii chromosomowych czy badanie kariotypu. Można ponadto wykonać badania mające na celu ustalenie płci płodu, co często jest jedyną szansą na otrzymanie zasiłku pogrzebowego oraz części urlopu macierzyńskiego dla matki.
Czy genetyczne badania po poronieniu pozwolą kobiecie odzyskać spokój
Badania genetyczne pozwalają na odzyskanie spokoju po poronieniu. Jeśli nie wykryją nieprawidłowości to rodzice mają dużą szansę na kolejną, zdrową ciążę. Nawet wykryte nieprawidłowości genetyczne nie przesądzają o kolejnych takich problemach w następnej ciąży, a dodatkowo mogą wskazać czynniki, na które w szczególności należy uważać. Dzięki temu kobieta może znacznie spokojniej podejść do kolejnej ciąży, oczywiście, kiedy będzie na to gotowa.
Gdzie najszybciej wykonać badania DNA po poronieniu?
Badania DNA po poronieniu są wykonywane przez laboratoria genetyczne w każdym większym mieście – listę można znaleźć za pośrednictwem internetu. Warto poszukać laboratoria blisko miejsca zamieszkania lub szpitala, dzięki czemu można szybko dostarczyć próbkę. Co ważne, bardzo często próbkę można dostarczyć do partnerskich laboratoriów czy punktów pobrań.