Poznajcie zespół specjalistów z różnych dziedzin szczególnie związanych z wspieraniem kobiet po stracie okołoporodowej, którzy wspierają nasz portal.
Joanna Rułkowska – prawniczka
O mnie:
Prawniczka, pasjonatka praw kobiet, mama wielodzietna i redaktor naczelna czasopisma internetowego Prawo Mamy. Wspiera Rodziców po stracie w organizowaniu formalności. Strata dziecka, to jedno z najcięższych wydarzeń w życiu kobiety i chciałaby, aby każda z nas mogła przejść przez te traumatyczne chwile w spokoju i z godnością..
Więcej informacji i kontakt: Joanna Rułkowska
IZABELA PELIŃSKA, PSYCHOLOŻKA, PSYCHOTERAPEUTKA
O mnie:
Jestem psycholożką i psychoterapeutką, pracuję integracyjnie choć najbliżej mi do psychoterapii ericskonowskiej.
Artykuły w portalu poronilam.pl:
- Wsparcie po poronieniu dla mężczyzn
- Przewidywana data porodu a strata dziecka – jak przetrwać ten dzień
- Dla położnych: jak zadbać o siebie?
Więcej informacji i kontakt: Izabela Pelińska
Joanna Piątek-Perlak, psycholog perinatalny
Jestem psychologiem specjalizującym się w udzielaniu pomocy psychologicznej osobom w głębokich traumach spowodowanych śmiercią dziecka, poronieniem i ciężką chorobą. Towarzyszę rodzinom i parom w trakcie żałoby, pomagam przez nią przejść. Pracuję z osobami zmagającymi się z problemami bezpłodności. Współpracuję z lekarzami ginekologami, położnikami oraz z położnymi. Obejmuję pomocą kobiety, które mają zagrożoną ciążę lub ciążę utraconą.
Pracuję z kobietami i ich rodzinami, którym na etapie badań prenatalnych zdiagnozowano ciężką, letalną chorobę płodu. Opiekuję się osobami u których po porodzie wystąpił ciężki stres pourazowy, pracuję z traumami poporodowymi. Pomagam kobietom w depresji poporodowej, obszarem mojej pracy jest także wcześniactwo, pomagam rodzicom, którym urodziło się przedwcześnie dziecko. Na co dzień pracuję w dwóch śląskich szpitalach, na oddziale położniczym oraz na oddziale intensywnej terapii i patologii noworodka.
Kontakt:
tel: 668 040 216, kontakt@psychologperinatalny.pl
https://www.facebook.com/piatekperlakpsycholog
Artykuły w portalu poronilam.pl:
Olga Przybyłek, psychoterapeuta
Psycholog, psychoterapeuta, absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła kompleksowe szkolenie z zakresu terapii krótkoterminowej w Polskim Instytucie Psychoterapii w Krakowie. Odbyła cykl szkoleniowy z zakresu terapii rodzin w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Katowicach. Uczestniczyła w szkoleniach z zakresu pomocy osobom uzależnionym od alkoholu i ich rodzinom. Ukończyła także Kurs z Zakresu Opieki Paliatywnej i Propedeutyki Medycyny Paliatywnej w Katowicach. Ukończyła kształcenie w ramach czteroletniego kursu podyplomowego w Śląskiej Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej, który przygotowuje do ubiegania się o certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Stosuje model zintegrowany łączący metody z zakresu psychoterapii psychodynamicznej, krótkoterminowej, psychodramy. Pracuje również z ciałem wykorzystując metody wizualizacji, relaksacji i ćwiczeń zaczerpniętych z systemu hatha – jogi. Posiada doświadczenie w pracy z osobami po traumatycznych przejściach, borykającymi się z problemami zdrowotnymi, cierpiącymi z powodu uzależnienia. Pracuje w Ośrodku Pomocy dla Osób Uzależnionych od Alkoholu i ich Rodzin w Katowicach oraz prowadzi Gabinet Psychoterapii Przystań w Katowicach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Kontakt:
Gabinet Psychoterapii Przystań
ul. Barbary 14/8, Katowice
Tel. + 48 510-379-421
e-mail: poczta@twojpsycholog.info.pl
twojpsycholog.info.pl
Artykuły w portalu poronilam.pl:
Anna Bajkowska – Psycholog, Psychoterapeutka
Jestem psychologiem i psychoterapeutką Gestalt. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz całościowe szkolenie psychoterapeutyczne prowadzone przez Instytut Gestalt w Krakowie.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in.
w Akademickim Ośrodku Psychoterapii,
na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic ZOZ Wola,
w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego WIM, na oddziale leczenia chorób afektywnych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, w Zespole Psychologów Fundacji Itaka oraz w Fundacji Nagle Sami, z którą współpracuję od 2013 roku.
Specjalizuję się w pomocy osobom cierpiącym z powodu kryzysów osobistych oraz trudności w bliskich relacjach. Ważnym obszarem mojej pracy jest wsparcie osób w żałobie, w tym kobiet, które doświadczyły poronienia lub straty okołoporodowej.
W pracy terapeutycznej najważniejsze jest dla mnie autentyczne spotkanie z drugim człowiekiem i relacja, która tworzy się w oparciu o dialog. Jako terapeuta wierzę, że każdy z nas jest w stanie przezwyciężać trudności, rozwijać się i dokonywać najlepszych dla siebie wyborów, czasami po prostu potrzebuje wsparcia, by móc to zrobić.
Kontakt:
Gabinet Psychoterapii Gestalt – Anna Bajkowska
ul. Czarnieckiego 11/3 Warszawa
tel.: 729 999 676
e-mail: anna.bajkowska@gestaltspotkanie.pl
www: www.psychoterapia-gestalt.waw.pl
Artykuły:
mgr położnictwa ANNA STACHULSKA, specjalista pielęgniarstwa rodzinnego
Położna, absolwentka Wydziału Opieki Zdrowotnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W roku 1991 podjęła pracę w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach – Ligocie (obecnie – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. Kornela Gibińskiego ŚUM w Katowicach). Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w oddziałach: Ginekologii Operacyjnej i Zachowawczej, Noworodkowym, Patologii Ciąży i Położnictwa.
Od 2000 roku do chwili obecnej jest związana z Blokiem Porodowym, pełniąc aktualnie funkcję położnej koordynującej.
W pracy zawodowej swoje zainteresowania koncentruje wokół przyjmowania porodów w pozycjach wertykalnych i porodów w wodzie oraz wspierania kobiet w trudnych obliczach macierzyństwa. Od kilkunastu lat bierze udział w pracach Zespołu ds. Położnych przy OIPiP w Katowicach, a od 2008 roku jest w składzie Kolegium Redakcyjnego Biuletynu „Nasze Sprawy”. Członkini Stowarzyszenia Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych „Dobrze Urodzeni” oraz przyjaciel Fundacji dla rodzin po stracie dziecka „By dalej iść”.
Uczestniczka, współorganizatorka i wykładowca konferencji naukowych dla położnych oraz warsztatów o tworzeniu pamiątek po zmarłym dziecku. W wielu artykułach pisze o roli położnej w udzielaniu wsparcia kobietom po stracie dziecka Współautorka Poradnika interwencji kryzysowej – Położne dla położnych – „Ważne spotkania. Trudne rozmowy”.
Artykuły w portalu poronilam.pl:
dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej
Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka. Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. W latach 2001-2009 byłam asystentem/wykładowcą w Zakładzie Genetyki Klinicznej UMB oraz lekarzem w Poradni Genetycznej UDSK. Odbyłam wymagane staże krajowe i zagraniczne oraz kursy specjalistyczne, a w roku 2007 zdałam egzamin specjalizacyjny z zakresu genetyki klinicznej. Od 2009 roku pracuję w Poradni Genetycznej „Genetics” oraz w Klinice Perinatologii UMB. Nieustannie staram się podnosić swe kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, kursach i konferencjach.
Lek. med. Zbigniew Cierpisz, specjalista ginekolog-położnik
Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, specjalista w zakresie ginekologii i położnictwa. Odbył liczne staże w kraju i zagranicą oraz kursy USG z zakresu ginekologii, położnictwa, wykrywania wczesnych wad rozwojowych płodu, USG piersi, tarczycy i jamy brzusznej, kursy krioterapii, szczepień przeciwko HPV uzyskując umiejętności potwierdzone wieloma Certyfikatami. Pracował w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym im. Św. Zofii w Warszawie przy ul. Żelaznej. Szczególne zainteresowania to ginekologia endokrynologiczna. Dyrektor Kliniki Demeter.
Kontakt:
Demeter Białostocka, ul. Białostocka 7, 03-741 Warszawa, dzielnica: Praga Północ
telefon 22 619-81-94, kom. 536-833-777, www.demeter.com.pl
Artykuły w portalu poronilam.pl:
- Kiedy starać się o ciążę po poronieniu?
- Czy to poronienie? Objawy poronienia
- Przyczyny poronienia
- Anatomiczne badania po poronieniach
- Hormonalne badania po poronieniach
- Infekcyjne badania po poronieniach
lek. med. Janusz Wietecha
Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Specjalista treningu żywieniowego, fitoterapeuta, coach, pasjonat żywienia ekologicznego i produktów BIO. Jego ulubione schematy dietetyczne to dieta Paleo, dieta śródziemnomorska, dieta skandynawska oraz specjalne lecznicze programy żywieniowe i Slow Food. Unika standardowych schematów dietetycznych, a każdego pacjenta traktuje bardzo indywidualnie. Osobiście projektuje żywność funkcjonalną. Współtwórca i współwłaściciel jednego z pierwszych w Polsce systemów opieki telemedycznej w dietetyce i fitnessie o nazwie FitGo i Teledoktor24. Ekspert w dziedzinie celiakii i hipolaktazji dorosłych. Prowadzi konsultacje żywieniowe w Gabinecie diagnostyki sportowej, żywienia i suplementacji Proxidia przy Centrum Medycznym AMED i Centrum Zdrowia i Rekreacji Ruchowej Gym &Fitness Fun oraz w Laboratorium testDNA w Katowicach..
Artykuły w portalu poronilam.pl:
Magdalena Kornacka, dietetyk
Absolwentka Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie na kierunku Dietetyka oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim, kierunek Żywienie Kliniczne. Zawodowo związana z Krapkowickim Centrum Zdrowia, gdzie kieruje i nadzoruje Poradnią Chorób Metabolicznych i Bariatrii. Dodatkowo jestem Wiceprezesem fundacji My New Life. Jako dietetyk, aby być na bieżąco z najnowszą wiedzą i odkryciami naukowymi w zakresie żywienia i dietetyki uczestniczyłam w wielu konferencjach i szkoleniach. M. in. w:
- Konferencjach naukowych Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością
- IV Ogólnopolskich Dniach Otyłości, których organizatorem była Katedra Chorób Wewnętrznych, Zaburzeń Metabolicznych i Nadciśnienia Tętniczego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
- V Międzynarodowa Konferencja Sekcji Chirurgii Matebolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich
- V Małopolskich Dniach Diabetologicznych, których organizatorem była Katedra i Klinika Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum
- Kursie żywienia pozajelitowego i dojelitowego w warunkach domowych oraz Kursie leczenia żywieniowego dla członków zespołów żywieniowych organizowane przez Polską Szkołę Żywienia Klinicznego I Metabolizmu
- Warsztatach: „Postępowanie w nietolerancji Pokarmowej i Indywidualny Model Żywieniowy” zorganizowany przez Cambridge Diagnostics Polska Sp. z o.o.
To, co wyróżnia moją pracę to holistyczne podejście do człowieka. Dlatego szczegółowy wywiad żywieniowy, wywiad w kierunku przebytych chorób, analiza wyników badań medycznych i analiza składu ciała metoda bioimpedacji elektrycznej są niezbędnym elementem pierwszej wizyty. Dopiero taka wiedza daje możliwość przygotowania indywidualnego planu żywieniowego dla każdego pacjenta.
Kontakt:
tel. 501 980 115, e-mail: magda.kornacka@vp.pl